Wolne pokoje

Szanowni Państwo posiadamy aktualne wolne terminy. Zapraszamy do kontaktu.

Cennik kwatery noclegi pokoje na Helu

Rodzaj pokoju
Cena doba za pokój 2,3,4 osobowy z łazienką od 45zł do 65zł

 

Zapraszamy

Tel. kom. 603 229 205   

Tel. (58) 675-12 12



Atrakcje na Helu

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa mieści się w budynku gotyckiego kościoła Św. Piotra i Pawła stojącym przy Zatoce Puckiej , niedaleko portu rybackiego. Sam budynek muzeum jest najstarszym na Helu i pochodzi z XV w. Wewnątrz można zwiedzić ekspozycję obrazującą sprzęt i techniki połowów od czasów prehistorycznych aż do współczesności, faunę Bałtyku oraz wpływ działalności człowieka na jej stan (między innymi można zobaczyć model bałtyckiego delfina oraz części jego szkieletu). Dodatkowo można wejść na wieżę kościelną o wys. 21 m. ale trzeba wykupić dodatkowy bilet (ok.2 zł.). Z wieży kościoła rozciąga się piękny widok na Zatokę Pucką a przy dobrej widoczności również na Trójmiastopo drugiej stronie zatoki. Na placu kościelnym znajduje się jedyny w Polsce skansen ludowych łodzi rybackich. Na dziedzińcu kościoła rośnie 250-letni dąb będący pomnikiem przyrody.

Muzeum Obrony Wybrzeża

Zostało zadedykowane żołnierzom broniącym Polskiego wybrzeża w czasie września 1939 r. - stworzone dzięki pasjonatom z Sekcji Militarnej Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" oraz wsparciu burmistrza miasta Hel.
Muzeum otwarte w roku 2006 obejmuje dwa wyremontowane obiekty ,niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej "Schleswig Holstein", wybudowanej w czasie II Wojny Światowej. Zainstalowane tu na krótko (przeniesione po oddaniu strzałów próbnych do Francji) trzy działa kalibru 406 mm co odpowiada kalibrowi 16 cali były wykonane dla planowanych niemieckich pancerników typu "H". Działa kalibru 406 mm są największymi na świecie działami, jaki kiedykolwiek były instalowane na stałych stanowiskach obrony wybrzeża. Muzeum to przede wszystkim stale powiększane ekspozycje, które skoncentrowane są w bunkrach działobitni jednego ze stanowisk Baterii. Na zewnątrz są również ciekawe zabytki techniki wojskowej oraz mini strzelnica na której można dać ognia...

Fokaruim:

Znajduje się na terenie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego przy Bulwarze Nadmorskim. Żyje tu na stałe parę fok szarych oraz czasowo foki przechodzące rekonwalescencję (np. uwolnione z sieci rybackich), które po powrocie do zdrowia są wypuszczne na wolność. Niedawno, w styczniu 2005 r. przybyła foka obrączkowana. Wstęp około 2 zł. od osoby - dzieci do lat 3 za darmo. Przy wejściu znajduję się automaty rozmieniające banknoty na bilon (czasem niestety trzeba trochę postać w kolejce). Należy pamiętać, że zwierzęta są nieoswojone i często potrzeba trochę czasu aby jakiś osobnik ukazał się zwiedzającym. Na terenie fokarium znajdują się baseny; pierwszy od 0,5 do 1,5 m głębokości, drugi 2,5 m oraz basen 3,5 m z oknami podwodnymi. Woda w basenie nie jest całkiem przezroczysta i pochodzi z Zatoki Puckiej. Dodatkowo można zwiedzić wystawę o fokach bałtyckich oraz zobaczyć film o morświnach (trzeba wykupić osobny bilet).

Latarnia morska:

Helska latarnia jest położona prawie na samym końcu Półwyspu Helskiego, z miasta trzeba kierować sie w kierunku cypla. Jak punkt do zwiedzenia przez wiele lat była niedostępna, uznano ją za "obiekt strategiczny". Od 1994 roku można jednak cieszyć się widokiem całego Helu z dużej wysokości. najprawdopodobniej już w XIII wieku na Helu powstał port i latarnia morska. Starą Helską blizę oglądał w 1678 roku król Jan III Sobieski. Obecną latarnię w postaci ośmiokątnej wieży z czerwonej, licowanej cegły o wysokości 41,5 m zbudowano w 1942 roku. Przy dobrej pogodzie widać z latarni wybrzeże trójmiasta i tamtejsze porty.

Galeria Hel i okolice

Łodzie rybackie Hel

Zapraszamy do zapoznania się z galerią prezentującą pokoje na osiedlu rybackim oraz przepiękne krajobrazy półwyspu helskiego.

Dla aktywnych na Helu

rowery do wypozyczenia na HElu

Wybierając zakwaterowanie w naszym pensjonacie macie Państwo mozliwość wypożyczyć rowery. Wycieczki rowerowe po Helu pozwalają na aktywny wypoczynek w tym malowniczym miejscu.

Fokarium na Helu

fokarium Hel

Nasze kwatery położone są zaledwie 50m od fokarium, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku

2011  Hel Kwatery  :: Noclegi na Helu  :: Pokoje na Helu

Zapraszamy cały rok

Realizacja :: Rabanet :: Rabanet